19. aug 2011

ADAC Rallye Deutschland I päev

 
29. ADAC Rallye Deutschland

Ajaloonurk

Sarnaselt Acropolise ralli ajaloonurgaga ei peatu ma ka seekord konkreetsel rallil vaid hoopis persoonil ning selleks on Saksamaa teede kroonitud kuningas Sebastien Loeb.
Ütlus „kõik on uus septembri kuus“, ei kehtinud MM-hooajal 2002. Kõik oli uus juba augustis, vähemasti ralli MM-sarja silmas pidades.
MM-etappide nimistusse lisandus uue rallina Saksamaa ning MM-võitjate nimistusse tegi esimese sissekande Sebastien Loeb.
Hooajal 2002 osales Citroeni tehasemeeskond vaid valitud MM-rallidel (seitsmel) ning WRC debüüdi tegi prantslane Sebastien Loeb, kes aasta varem oli võitnud Junior WRC MM-tiitli. Noor prantslane näitas juba esimesel hooajal, et temaga peab tulevikus arvestama ning alustuseks näitas Citroeni piloot Monte Carlol kõigile sellist tempot millele vastu sai vaid kahe minutiline ajatrahv , teise võistluspäeva lõpus toimunud vale rehvivahetuse eest.
See, mis Montes saamata jäi saadi Saksamaal ning võidu kombinatsioon Loeb – Elena + Citroen WRC oligi loodud.
Alates Saksamaa MM-ralli esimest toimumisest 2002, kuni 2010 ( ralli ei toimunud vaid 2009), on duo Loeb-Elena võitnud kõik kaheksa seni peetud etappi ning kindlasti jahitakse järjekordset võitu juba sellele nädalavahetusel.
Kõige lähemale sellele võitudejada katkemisele on pääsenud 2003. hooajal Macus Grönholm, kellel jäi toona Peugeot 206 WRC roolis prantslase alistamises puudu vaid 3,6 sekundit.
Kusjuures mainimist väärt fakt 2003. toimunud Saksamaa rallist on see, et kokku sõideti 22 kiiruskatset, millest koguni 10 võitis Markko Märtin ning vaid kaks Sebastien Loeb ning Marcus Grönholm.

ADAC Rallye Deutschland 2010 TOP3:

1. Sebastien Loeb – Daniel Elena Citroen C4 WRC
2. Dani Sordo – Diego Vallejo Citroen C4 WRC +00:51,3
3. Sebastien Ogier – Julien Ingrassia Citroen C4 WRC +02:13,3


Eestlased Saksamaa MM-rallil:

Aasta Sõitjad Auto Tulemus
2002 Markko Märtin – Michael Park Ford Focus RS WRC 6
2003 Markko Märtin – Michael Park Ford Focus RS WRC 5
2004 Markko Märtin – Michael Park Ford Focus RS WRC 4
2005 Markko Märtin – Michael Park Peugeot 307 WRC 4
2005 Urmo Aava – Kuldar Sikk Suzuki Ignis S1600 K
2007 Urmo Aava – Kuldar Sikk Suzuki Swift S1600 12
2007 Jaan Mölder jr. – Katrin Becker Suzuki Swift S1600 27
2007 Aigar Pärs – Ken Järveoja Suzuki Swift S1600 32
2008 Urmo Aava – Kuldar Sikk Citroen C4 WRC 8
2010 Karl Kruuda – Martin Järveoja Suzuki Swift S1600 30
2010 Ott Tänak – Kuldar Sikk Mitsubishi Lancer EVO X 31

Tagasivaade eelmisele etapile - Soome ralli

Soome ralli oli hooaja kaheksas ning punkte jagati WRC-, S-WRC-, P-WRC- ning WRC Academy arvestuses. Lisaks tavapärastele meeskondadele oli hooaja teist starti tegemas Mini WRC meeskond.
Kohe avakatsel eksis kodupubliku lemmik Mikko Hirvonen ning tänu sellele veale langeti avapäeva lõpuks koguni 36. positsioonile.
Liidrikoha eest heitlesid terve päeva Citroeni piloodid Ogier, Loeb, kuid kavala taktikalise mänguga startis teisele võistluspäevale liidrina just viimati nimetatu.
Avapäeva suurim üllataja oli Fordi erameeskonna värve esindanud Jari Ketomaa. Soomlane võitis esimese kiiruskatse ning lõpetas võistluspäeva absoluudi neljandal positsioonil, kuid teisel päeval lõppes hästi alanud ralli väljasõiduga.
Teisel võistluspäeval jätkus tõeline kassi-hiire mäng, mis pakkus põneva etenduse rajaääres olnud rallipublikule. Päeva lõpuks oli ralli võidu nimel heitlema jäänud trio Loeb-Ogier-Latvala ning nende vahe oli vaid minimaalsed 2,6 sekundit.
Avapäeval sõiduvea teinud ning absoluutarvestuses kõvasti positsioone kaotanud Mikko Hirvonen jõudis teise võistluspäeva finišisse oluliselt positiivsemana. Soomlane oli üldarvestuses kerkinud koguni 30. positsiooni ning kerkis viimasel võistluspäeval veel kaks pügalat, lõpetades kehvalt alanud ralli suurepärase neljanda resultaadiga ning võitis boonusena ka Soome MM-ralli Power stage´i.
Ralli võidu nimel heitlesid seega kaks Citroeni ning üks Fordi piloot. Kui ennem rallit lootsid koduteedel sõitnud Fordi piloodid hooaja esimest kruusavõitu, siis peale rallit tuli tõdeda, et ka seekord pidid nad Citroeni ja Sebastien Loebi paremust tunnistama. Loeb tegi Soome ralli võiduga ajalugu olles esimene piloot, kes mitte skandinaavlastest on suutnud Soome MM-ralli võita kahel korral.
Citroeni ja Fordi pilootidele järgnes norralaste trio kelle vägesid juhatas Petter Solberg, Mads Østbergi ning Henning Solbergi ees.
Kahel võistluspäeval kolmest korraliku tempot ning katseaegu näidanud Mini WRC piloodid Dani Sordo ja Kris Meeke´i hoog rauges viimaseks võistluspäeval ning katkestamine oli tõsiasi.

Nagu juba tavaks saanud on kõige suurem MM-rallil startiv Eesti pilootide arv just Soomes ning erand polnud ka sel hooajal.
Avapäeva järel S-WRC klassi liidrina lõpetanud Ott Tänak – Kuldar Sikk tegid teisel võistluspäeval paar sõiduviga ning selle tulemusena ei suudetud rallil enamat kolmandast positsioonist. Hoolimata sellest näitas Ott väga head sõidutempot ning S-WRC klassi võitnud Juho Hänninen tõdes teise võistluspäeva lõppedes, et hingas kergendanult, kui sai uudise, et Tänak on katsel eksinud ning kaotanud selle tõttu ligi kolm minutit.
Karl Kruuda – Martin Järveoja olid kimpus erinevate tehniliste probleemidega ning lõpetasid S-WRC seitsmenda positsiooniga.
Ilusa tulemuse eest hoolitsesid Sander Pärn – Ken Järveoja, kes sõitsid terve ralli omas tempos ning lõpetasid ralli absoluudi 30. positsioonil.
Lisaks eelpool mainitud Eesti ekipaažidele startisid Soome teedele ka Siim Plangi – Marek Sarapuu, kes lõpetasid ralli absoluudi 66. kohaga.
Katkestanud ekipaažide nimekirjast leiame ekipaaži Martin Kangur – Simo Koskinen, kes katkestasid teisel võistluspäeval sõidetud Urria katsel toimunud väljasõidu tagajärjel.

WRC Academy sõitjad pakkusid Soome teedel WRC pilootidega võrdväärse esikoha lahingu ning kõigi Eesti rallifännide rõõmuks tuli see lahinguvõit just siia poole Soome lahte.
Egon Kaur ja Erik Lepikson pidasid kuni viimaste meetriteni lahingut iirlaste duo Craig Breen – Gareth Robertsiga ning lõpuks suutsid eestlased neid edestada vaid 2,6 sekundiga.
Soome MM-rallivõit maitses meie poistele hästi ning ühtlasi tähendas see seda, et WRC Academy sarjas pole siiani keegi teine peale Egon Kauri võidurõõmu maitsnud. Kolmest-kolm, härrad ütleks selle peale, „pole paha“.
Miko-Ove Niinemäe ja Timo Kasesalu lõpetasid esimese Soome MM-ralli WRC Academy kaheksandal positsioonil.

ADAC Rallye Deutschland 2011:

Saksamaa ralli on MM-kalendris hooaja üheksas ralli ja 2011. aasta esimene asfaldiralli. MM-punkte jagatakse– WRC, S-WRC, ja WRC Academy klassis. Võistluse starti asub 83 ekipaaži (20 WRC masinat).
Sarnaselt eelmistele hooaegadele on võistlejaid ootamas kolm pikka ning täiesti erinevat võistluspäeva ning samuti sarnaselt eelmistele hooaegadele saavad meeskonnad asfaldirallidel kasutada esiautosid.
Möödunud hooaja pikim katse läbiti just Saksamaa rallil. Selleks katseks oli Panzerplatte, millel on sel aastal taastatud tavapärane pikkus 34,18km, kuid eelmisel aastal oli katse pikkuseks koguni 48,5 km.
Hooaja esimese asfaldiralli stardi teevad uued Mini WRC masinad.

Just äsja teatas Saksamaa MM-ralli kaheksakordne võitja Sebastien Loeb, et sõlmis Citroeniga uue kahe aasta pikkuse lepingu ning kindlasti soovib prantslane seda otsust tähistada järjekordse rekordilise tulemusega.
Kui käesoleval nädalavahetusel peaks võitma Citroen´i piloot, siis kerkib prantsuse autotootja läbi aegade edukamaks MM-tootjaks. Ennem Saksamaa rallit on Citroen ja Ford esikohta jagamas 77 etapivõiduga, kuid Ford on selle tulemuse saavutanud perioodil 1973-2011, Citroen aga 1999-2011. Nendest prantsuse autotootja võitudest koguni 66 on võitnud seitsmekordne maailmameister Sebastien Loeb.
Tänavusel hooajal seni peetud kaheksast rallit on koguni seitse võitnud Citroeni piloodid, Sebastien Loeb on algava ralli võitnud kaheksal korral ning eelmisel hooajal võttis Citroen Saksamaa teedel koguni kolmikvõidu, seega sinise ovaali pilootidel saab olema Saksamaa teedel väga raske kui mitte võimatu ülesanne peatada prantslased ja Citroen.
Eestlastes on Saksamaa MM-rallil stardis kaks S-WRC ning kaks WRC Academy ekipaaži.
Ott Tänak – Kuldar Sikk said Saksamaa ralli tuleristsed eelmisel hooajal Pirelli meeskonnas sõites ning toona lõpetati ralli absoluudi 31. Positsioonil. Lisaks teelt väljasõitudele kurtsid mehed, et kohati läheb kiiruskatsetel tempo nii kiireks, et kaardilugeja ei suuda enam tempos püsida. Neljapäeval sõidetud 5,8 kilomeetri pikkusel testikatsel tõestasid aga Ott ja Kuldar, et see probleem on nüüdseks lahendatud ning S-WRC parim aeg oli selle kõige paremaks kinnituseks.
Karl Kruuda – Martin Järveoja osalesid eelmisel hooajal J-WRC arvestuses ning saavutasid Saksamaa teedel absoluut arvestuses pügala parema positsiooni kui eelpool nimetatud kaasmaalased, kuid olid oma klassi kolmandad.
WRC Academy sarja liidritena stardivad elu esimesele asfaldi MM-rallile Egon Kaur – Erik Lepikson.
Egon osales nädal varem koos Raul Kulgeveega, Saksamaa kohalikul Wartburg rallil, et hankida vajalike asfaldikilomeetreid ning saada mingisugunegi aimdus, et mis Saksamaa MM-rallil on ees ootamas. Egon küll katkestas ralli väljasõidu tõttu, kuid selleks hetkeks oli juba kogunenud paras hulk katsekilomeetreid ning erinevates ilmastikuoludes sõitu.
Lisaks eelpool nimetatud kolmele ekipaažile on Saksamaal stardis ka Miko-Ove Niinemäe – Timo Kasesalu .
Kokku läbitakse kolme päeva jooksul 19 kiiruskatset ning 359,59 kiiruskatsekilomeetrit. Ralli Power Stage on eelmisel hooajal Kimi Räikkonenile seni karjääri ainsa katsevõidu toonud Circus Maximus Trier pikkusega 4,37 km


Kas Sebastien Loeb ja Citroen võidavad üheksanda järjestikuse Saksamaa MM-ralli?
Foto: www.mtv3.fi

MM-arvestus peale 8/13 (sõitjad):

1. Sebastien Loeb 171(12)
2. Mikko Hirvonen 144 (14)
3. Sebastien Ogier 140 (11)
4. Jari-Matti Latvala 96 (7)
5. Petter Solberg 83 (4)
6. Mads Østberg 56
7. Matthew Wilson 40
8. Kimi Räikkonen 26
9. Henning Solberg 26
10. Frederico Villagra 20
11. Juho Hänninen 13
12. Dani Sordo 8
13. Martin Prokop 7
14. Ott Tänak 7
15. Per-Gunnar Andersson 6
16. Khalid Al-Qassimi 5
17. Dennis Kuipers 4
18. Hayden Paddon 2
19. Bernardo Sousa 1
20. Patrik Flodin 1

*(Power stage punktid)

MM-arvestus peale 8/13 (meeskonnad):

1. Citroen Total World Rally Team 290
2. Ford Abu Dhabi World Rally Team 225
3. M-Sport Stobart Ford Rally Team 101
4. Petter Solberg World Rally Team 71
5. ICE1 Racing 38
6. Munchis World Rally Team 32
7. Team Abu Dhabi 20
8. FERM Power Tools World Rally Team 16
9. Monster World Rally Team 8
10. Brazil WRT 1

Katsevõidud peale 8/13

1. Sebastien Loeb 39 (1)
2. Jari-Matti Latvala 31
3. Sebastien Ogier 27 (3)
4. Mikko Hirvonen 27 (3)
5. Petter Solberg 25 (1)
6. Per-Gunnar Andersson 4
7. Mads Østberg 3
8. Jari Ketomaa 1

*(Power stage katsevõidud)

Rallivõidud peale 8/13

Sebastien Loeb 4; ; ;
Sebastien Ogier 3; ;
Mikko Hirvonen 1


ADAC Rallye Deutschland shakedown tulemused:

1.Sébastien Ogier Citroën DS3 WRC 03:36,3
2.Sebastien Loeb Citroën DS3 WRC 03:37,7 +00:01,4
3. Mikko Hirvonen Ford Fiesta RS WRC 03:37,7 +00:01,4
4. Jari – Matti Latvala Ford Fiesta RS WRC 03:37,9 +00:01,6
5. Petter Solberg Citroën DS3 WRC 03:38,6 +00:02,3
6.Henning Solberg Ford Fiesta RS WRC 03:38,7 +00:02,4
7.Mads Østberg Ford Fiesta RS WRC 03:39,0 +00:02,7
8.Kris Meeke Mini WRC 03:39,1 +00:02,8
9. Kimi Räikkonen Citroën DS3 WRC 03:39,3 +00:03,0
10.Dani Sordo Mini WRC 03:40,1 +00:03,8

17. Ott Tänak Ford Fiesta S2000 03:47,5 +00:11,2


ADAC Rallye Deutschland esimese võistluspäeva kiiruskatsed SS1-SS6 , kokku km 133,14 km

Reede 19.08

SS1 Ruwertal/Fell 1 24,18km 11:13
SS2 Grafschaft Veldenz 1 22,47km 12:16
SS3 Moselland 1 19,92km 13:14
SS4 Ruwertal/Fell 2 24,18km 16:07
SS5 Grafschaft Veldenz 2 22,47km 17:20
SS6 Moselland 2 19,92km 18:08 


Kirjutas: Strike, rallifoorum.ee

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar