2. okt 2011

Rally de France Alsace - III päev

Rally de France Alsace kolmas võistluspäev SS18-23, 51,36km

Avapäeval alanud haarav esikohaheitlus jätkus ka laupäeval.
Avapäeva üllatuslikult liidrina lõpetanud Dani Sordo pidi küll teisel võistluspäeval ühe positsiooni loovutama, kuid on endiselt esikoha löögiulatuses kaotades liidrile vaid 9,5 sekundit.
Teise võistluspäeva kiireim piloot oli Sebastien Ogier, kes võitis kavas olnud üheksast kiiruskatsest koguni kuus ning vahetas avapäeva kolmanda positsiooni esikoha vastu. Ennem viimast võistluspäeva on küll liider koduteedel sõitev Citroeni piloot, kuid teda on jälitamas individuaalset ja Mini esimest MM-rallivõitu ihkav matadoor.
Kolmandana lõpetas õnnelik Petter Solberg, kes oli teise võistluspäevaga väga rahul ning teda ei morjendanud isegi SS12 rehvipurunemine. Norralane on juba teist rallit järjest poodiumitempos ning kõigi eelduste kohaselt ka seal lõpetab.
Esimesena jäi poodiumikohalt välja Fordile teisel võistluspäeval ainsa katsevõidu toonud Jari-Matti Latvala. Fordi piloot vältis küll sõiduvigu ning püsis liidrite tempos, kuid SS13 sai valestardi eest 10.sekundilise trahvi.
Viiendana lõpetas MM-punktitabelis teist positsiooni hoidev Mikko Hirvonen. Soomlane sõnas võistluspäeva lõpus, et päeva eesmärk oli püüda Kris Meeke, kuid peale SS12, kui britt katkestas, oli pingevaba sõit ning edasine eesmärk on saada võimalikult palju MM-punkte, et heidelda 2011 MM-tiitli eest.
Arvata võib, et Fordi boss Wilson annab sarnaselt Austraalia ralliga Latvalale korralduse Hirvonen mööda lasta.
Kohtadele kuus kuni kaheksa heitlevad viimasel võistluspäeval trio Dennis Kuiper,Armindo Araujo, Henning Solberg.
Teisel võistluspäeval rehvi purunemise tõttu ühe positsiooni loovutanud Mads Østberg jätkab eelviimsel punktikohal.
Laupäeva järel on viimasel MM-punktikohal kohalik piloot Pierre Campana , kelle sõiduvahendiks Mini WRC.

Ott Tänak ja Kuldar Sikk jätkasid teisel võistluspäeval sealt, kus avapäeval alustatud ning lõpetasid liidrina. Saarlane võitis kavas olnud ühekast kiiruskatsest kolm ning ennem viimast võistluspäeva on eestlase edu lähima jälitaja ees üle kahe ja poole minuti.
Peamine konkurent S-WRC MM-tiitlile Juho Hänninen näitas küll võistluspäeva alguses head sõidutempot ning kerkis üldarvestuse teiseks, kuid SS12 tehtud sõiduviga jättis soomlase võistlusmasin rattata ning taaskord tuli katkestada.

Avapäeval WRC Academy klassis katkestanud Egon Kaur ja Erik Lepikson ei jõudnud ka teise võistluspäeva finišisse. Seekord sai saatuslikuks kolmeteistkümnes kiiruskatse. Erik kirjeldas juhtunud järgnevalt, “kruusalõigul läks auto libisema ning Egon üritas küll autot teele tagasi tuua, kuid riivas masina esiosaga seina. Meeskonnal endal kõik korras, kuid Ford Fiesta R2 esiosa sai tugevalt räsida ning jätkamine oli võimatu.“
WRC Academy klassi liidrite lohutuseks oli selleks hetkeks katkestanud ka peamine konkurent Craig Breen. Iirlase kaardilugeja eksis kümnendal kiiruskatsel ning selle tagajärjel toimunud väljasõidu tõttu purunes võistlusmasina pooltelg ning katkestamine oli paratamatu.
Ennem viimast MM-rallit, mis sõidetakse Walesi teedel on Kauri edu Breeni ees 20 punkti.
Miko-Ove Niinemäe – Mati Laidvee lõpetasid Prantsusmaa ralli igati korraliku seitsmenda positsiooniga.

Kahe võistluspäeva järel on Prantsusmaa teede kiireimad S-WRC sõitjad Ott Tänak - Kuldar Sikk

10.Pierre Campana Mini John Cooper Works WRC +07:44,2

13.Ott Tänak Ford Fiesta S2000 +09:58,6 (S-WRC 1.koht)

Rally de France Alsace kolmanda võistluspäeva kiiruskatsed SS18-SS23, kokku 51,36km

SS18 Gravière de Bischwiller 1 10,87km 08:18
SS19 Vignoble de Cleebourg 1 10,61km - 09:27
SS20 Haguenau 1 4,20km 10:48
SS21 Gravière de Bischwiller 2 10,87km 11:18
SS22 Vignoble de Cleebourg 2 10,61km 12:27
SS23 Haguenau 2 (Power Stage) 4,20km 14:08

Kirjutas: Strike, rallifoorum.ee