10. sept 2011

Austraalia ralli III päev

Austraalia ralli kolmas võistluspäev SS21-26, 53,99km

Austraalia ralli teise võistluspäeva kiireim piloot oli Jari-Matti Latvala, kes võitis kümnest kavas olnud kiiruskatsest neli ning edestab ennem viimast võistluspäeva meeskonnakaaslast Mikko Hirvoneni 22,7 sekundiga.
Avapäeva liidrina lõpetanud Mikko Hirvonen pidi teisel võistluspäeval tegelema teepuhastaja rolliga ning sellega loovutama väärtuslikke sekundeid. Hoolimata faktist, et ennem kolmanda päeva kiiruskatseid juhib rallit Latvala, on Fordi meeskonna boss Malcolm Wilson öelnud, et nad kasutavad kindlasti meeskonna taktikat, et aidata Mikko Hirvonen võitjana finišisse. Sama kinnitas ka Latvala, kes sõnas, et teeb kõik endast oleneva, et Mikko tiitliheitlusesse tagasi aidata.
Hirovnenile oleks see kolmandaks järjestikuseks Austraalia MM-ralli võiduks, korrates sellega kuulsate kaasmaalaste Marcus Grönholmi (2000-02) ning Juha Kankkuneni (1989-91) saavutusi.
Kolmandana lõpetas Petter Solberg, kes võistluspäeva esimeses pooles kurtis kehva seadistuse üle, kuid päeva teises pooles kasvanud sõidutempo jätab ka Petterile kõik võimalused heidelda Austraalia ralli võidu eest. Norralase viimane MM-rallivõit pärineb 2005.aasta Walesi rallilt.
Neljandat positsiooni hoiab Matthew Wilson, kes oleks sellele positsioonil lõpetades kordamas karjääri parimat MM-tulemust. Karjääri senise parima resultaadi saavutas britt 2007.aasta Jaapani rallil.
Ennem viimast võistluspäeva hoiab viiendat positsiooni Fordi tehasemeeskonna kolmas piloot Khalid Al Qassimi. Araabia Ühendemiraatide esindajal on jäänud veel üks võistluspäeva ja kuus kiiruskatset, et tähistada karjääri parimat MM-tulemust.
Positsioonidele kuus ja seitse heitlesid terve võistluspäeva jooksul kohalik pilood Hayden Paddon ja poolakas Michal Kosciuszko. Ennem viimast võistluspäeva on kahe P-WRC piloodi vahe kõigest 2,9 sekundit.
P-WRC viimasest poodiumikohast ja absoluudi kaheksandast positsioonist hoiab kinni Alexander Salyuk.
Absoluudi üheksandal positsioonil lõpetas Mehhiko piloot Benito Guerra, kuid arvatavasti peab tema oma positsiooni loovutama tagant tulevatele Evgeny Novikovile ja Sebastien Ogierile.

Austraalia ralli avapäeval sõiduvea teinud ja katkestanud Sebastien Loeb ei leidnud teise päeva esimese ringi katsetel head seadistust, kuid teisel ringil võitis kaks kiiruskatset ning lõpetas võistluspäeva 16.positsioonil. Punktikohast lahutab prantslast üle 12.minuti, mis võib tähendada seda, et ainsad MM-punktid, mis Sebastien Loeb Austraalia rallilt võib saada on Power Stage eest.
Viimati jäi Sebastien Loeb MM-punktideta 2009.aasta Kreeka rallil.