30. juuli 2011

Neste Oil Rally Finland 2011 II päev

Neste Oil Rally Finland teine võistluspäev SS4-SS11, 134,60km

Soome MM-ralli avapäeval sõideti kolm kiiruskatset ning võistluspäeva lõpetas liidrina MM-liider Sebastien Loeb.
Citroen Total WRT meeskonna piloot võitis kavas olnud kolmest kiiruskatsest kaks ning stardib teisele võistluspäevale 2,8 sekundilise eduga, meeskonnakaaslase Sebastien Ogieri ees.
Ogier näitas kolmest sõidetud katsest kahel teist katseaega ning kasutades taktikat loovutas teepuhastaja rolli kogenumale meeskonnakaaslasele.
Kolmandana lõpetas avapäeva kodupubliku lemmik ja eelmise aasta Soome MM-ralli võitja Jari-Matti Latvala. Latvala vältis erinevalt meeskonnakaaslasest sõiduvigu ning omab ennem teist võistluspäeva ideaalselt stardipositsiooni.
Avapäeva üks kahest üllatajast oli erameeskonna Ford Fiesta WRC-d rooliv Jari Ketomaa. Soomlane võitis ralli avakatse ning lõpetas avapäeva suurepärase neljanda positsiooniga, kaotades liidrile vaid 7 sekundit.
Viiendana ületas avapäeval sõidetud sprindi finišijoone Petter Solberg. Norralane kurtis avapäeval katsetel oleva tolmu üle, kuid üldjoontes oli võistluspäevaga rahul ning loodab teisel võistluspäeval võistlustempot tõsta ning liidrite kannul püsida.
Mini pilootide duelli esimese osavõistluse võitis Dani Sordo, kes edestas võistluspäeva lõpuks meeskonnakaaslast Kris Meeke´i 6,6 sekundiga. Hispaanlane sõnas võistluspäeva lõpus, et on võistlusmasinaga väga rahul.
Kui Jari Ketomaa üllatas kõiki WRC piloote, siis veel suurema üllatuse eest hoolitses Eesti rallifännide suureks rõõmuks Ott Tänak. MM-Motorspordi värve esindav noor rallisõitja võitis kolmest katsest kaks ning lõpetas avapäeva S-WRC liidrina ning absoluudi seitsmendana. Peale avapäeva sõnas Ott , et tõeline võistlus algab alles homme.
Rally Estonia üldvõitja Mads Østberg lõpetas avapäeva kaheksandal positsioonil ning sõnas, et on võistlusega ning masina seadistustega rahul.
Mini WRC meeskonna sisese duelli kaotanud Kris Meeke lõpetas avapäeva üheksandal positsioonil ning sõnas peale esimest kiiruskatset, et nad üritavad masinaga kohaneda ning tee keskel püsida.
Viimasel punktikohal lõpetas avapäeva järel S-WRC teist positsiooni hoidev Juho Hänninen. Soomlane võitis küll S-WRC arvestuses päeva viimase Laajavuori kiiruskatse, kuid liider Ott Tänakule kaotab koduteedel sõitev Skoda piloot 8,5 sekundit.

WRC Academy arvestuses võistlevad Egon Kaur – Erik Lepikson lõpetasid avapäeva oma võistlusklassi neljandal positsioonil, kuid sarnaselt absoluutarvestusega on vahed alles nii väikesed, et õige võistlus algab alles reedel.
Miko-Ove Niinemäe – Timo Kasesalu lõpetasid võistluspäeva WRC Academy kümnendal positsioonil. Miko kurtis päeva lõpus, et oli probleeme tagasillaga ning võistluspäeva lõpus sai see vahetatud ning seega peaks probleem ennem teist võistluspäeva olema kõrvaldatud.
S-WRC sõitjad Karl Kruuda – Martin Järveoja lõpetasid võistluspäeva absoluudi 23. ja S-WRC viienda positsiooniga.
Martin Kanguri ja Siim Plangi omavahelise avapäeva duelli võitis Kangur, kuid seda vaid 0,4 sekundiga.

Soome MM-ralli avapäeva kõige kehvema tulemuse eest hoolitses kodupubliku kurvastuseks Mikko Hirvonen. Fordi piloot eksis kohe avakatsel, kus suretas ühes mahapöördes Ford Fiesta WRC mootori välja ning selle tulemusel libiseti vastu puud ning masina tagaosa sai tõsiseid kahjustusi ning lisaks kadusid ka pidurid. Hirvonen kaotab avapäeva lõpuks Loebile 2.02,7 ning paikneb alles absoluudi 36.kohal.
Avakatsel head kiirust näidanud Matti Rantanen, kelle ohjata oli Mini WRC sõitis teisel kiiruskatsel täiskiiruselt välja ning katkestas.

6.Dani Sordo Mini WRC 00:20:31,8 +00:14,3
7. Ott Tänak Ford Fiesta S2000 00:20:34,8 +00:17,3 (S-WRC 1.koht)
8.Mads Østberg Ford Fiesta RS WRC 00:20:36,1 +00:18,6
9.Kris Meeke Mini WRC 00:20:38,4 +00:20,9
10. Juho Hänninen Skoda Fabia S2000 00:20:43,3 +00:25,8 (S-WRC 2.koht)

23. Karl Kruuda Skoda Fabia S2000 00:21:38,36 +01:21,1
52. Martin Kangur Honda CivicType-R 00:23:06,7 +02:49,2
53. Siim Plangi Honda CivicType-R 00:23:07,1 +02:49,6
64. Egon Kaur Ford Fiesta R2 00:23:33,4 +03:15,9 (WRC Academy 4.koht)
83. Miko-Ove Niinemäe Ford Fiesta R2 00:24:36,9 +04:19,4 (WRC Academy 10.koht)

Neste Oil Rally Finland teise võistluspäeva kiiruskatsed SS4-SS11 , kokku 134,60 km

SS4 Hassi 20,35 km 09:00
SS5 Evo 8,90 km 11:03
SS6 Hyväneula 1 29,90 km 11:53
SS7 Koukunmaa 13,68 km 14:59
SS8 Koivukehä 17,80 km 15:37
SS9 Hyväneula 2 29,90 km 16:20
SS10 Jokimaa 2,0 km 18:00
SS11 Mynnilä 12,07 km 19:46