15. apr 2011

Vodafone Rally de Portugal 2011 III päev

Vodafone Rally de Portugal kolmanda võistluspäeva kiiruskatsed SS14-SS17, 104,86km

Teisel võistluspäeval läbisid piloodid kuus kiiruskatset, millest kõik kuus võitsid Citroeni piloodid.
Avapäeval taktikaga kavaldanud Citroeni piloodid tõestasid juba avakatsega, et taktika õigustas end.
Viimasele võistluspäevale stardivad Citroen Total WRT meeskonna piloodid samas järjestuses, mis ka Mehhiko rallil. Kolmandal võistluspäeval ootab piloote 31,04 kilomeetri pikkune Power Stage.

Portugali ralli valitsev võitja Sebastien Ogier vältis kõigil läbitud katsetel sõiduvigu ning omab ennem nelja viimast kiiruskatset Loebi ees 37,6 sekundilist edu.
Sebastien Loeb võitis kuuest sõidetud kiiruskatsest vaid ühe. Prantslasest maailmameister kaotas ligi 30. sekundit üheksandal kiiruskatsel, kus pidi sõitma Mikko Hirvoneni võistlusmasina tolmus.
Loeb oli selle teguviisi peale endast väljas ning avaldas oma pahameelt kiiruskatse lõpus.
Selleks, et meeskonnakaaslast püüda, peab Loeb peab viimasel võistluspäeval andma endast maksimumi.

Vodafone Rally de Portugal SS9 finish Hirvonen vs Loeb

Võistluspäeva liidrina alustanud Jari-Matti Latvala püsis Citroenide tempos kuni eelviimase katseni, kuid siis tekkisid probleemid veovõlliga ning viimasel katsel purunenud rehv kukutas Fordi piloodi lõplikult esikoha heitlusest.
Neljandana lõpetas võistluspäeva Stobart Ford meeskonna piloot Matthew Wilson.
5,7 sekundi kaugusel britist lõpetas ralli teise ringi Mikko Hirvonen. Soomlase päev kulges oodatust kehvemas tempos. Üheksandal kiiruskatsel purunes Ford Fiesta WRC masinal rehv, kuid meeskond Hirvonen – Lehtinen näitasid suurepärast rehvivahetus oskust, vahetades ratta alla kahe minuti. See aga omakorda tähendas, et katsel jätkati järgnevana startinud Sebastien Loebi ees ning see põhjustaski prantslase pahameele.
Viimasel kiiruskatsel sõitis Hirvonen millegi vastu ning kaotas tänu sellele üle kolme minuti.
Kohtadele kuus kuni kaheksa jätkavad heitlust viimasel võistluspäeval trio Henning Solberg, Kimi Räikkonen ja Federico Villagra.
Teise ringi kõige suurema come-backi eest hoolitses avapäeva ebaõnnestuja Petter Solberg.
Norralane alustas teist võistluspäeva 20. positsioonilt ja lõpetas üheksandana ning võitis kuuest kiiruskatsest kolm. Viimase võistluspäeva eesmärgiks ütles Solberg, et peab saavutama ralli lõpuks seitsmenda koha.
Viimasel punktikohal lõpetas kolmeteistkümnenda kiiruskatse Dennis Kuipers.

Eestlaste lippu hoidsid teisel võistluspäeval kõrgel Karl Kruuda ja Egon Kaur.
Kruuda sõitis terve võistluspäeva korralike katseaegasid ning vaid viimasel katsel purunenud rehv sundis natukene tempos tagasi andma.
Kui esimese jaoks jätkub võistlus absoluudi kolmeteistkümnendal kohal, siis Egon Kauri ja ka teiste WRC Academy sõitjate jaoks lõppes võistlus peale teist võistluspäeva.
Egon Kauri ja Mait Laidvee jaoks lõppes võistlus aga WRC Aademy ajaloolise esimese võiduga.
Egon kaotas võistluspäeva alguses aega, kuid teisel ringil alanud rünnak tasus end ära. Konkurendid alistusid pingele, kuid Egon suutis säilitada külma närvi ning võtta karjääri olulisima võidu.
Kolmandana eestlastest stardis olnud Miko-Ove Niinemäe katkestas võistluse viimasel kiiruskatsel, kuid tema poolt juhitud Ford Fiesta R2 tuli alt ära vasak tagumine ratas, mis võttis endaga kaasa ka amordi ning tagasilla.